Komisyonlu Satış

Online alışveriş oranı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hızla artış göstermektedir. Bu gelişmeleri yakalamak ve pazarda yer edinmek isteyen satıcıların sayısı ve talepleri  de giderek artmakta. olarak taleplerinize cevap veriyoruz.

Satışlarımızdan kar elde edebileceğiniz 2 farklı yöntem geliştirdik.

Komisyonlu Satış : Satış Tutarı üzerinden %10 Komisyon kazanırsınız.
Ön Ödemeli (Peşin İskontolu) Satış : Satış Tutarı üzerinden %15 Komisyon kazanırsınız.

Komisyonlu Satış Nedir ?

Sitemizdeki ürünleri farklı platformlarda satarak komisyon kazancı elde etme sistemimize komisyonlu satış sistemi diyoruz. Genellikle Instagram, Facebook vb. sosyal platformlarda ve kendi e-ticaret sitenizde satış yaparak ciddi komisyon geliri kazanabilirsiniz. Komisyonlu Satış sistemine dahil olarak, tüm ürünlerimizi, sosyal medya hesaplarınız ve internet sitenizde satabilirsiniz. Bu iş modeli sayesinde her satıştan belirli oranda komisyonunuzu kazanıp, kendi işinize daha fazla yatırım yaparak çok daha fazla kazanç elde edebilirsiniz. Sisteme dahil olduğunuzda tüm ürünlerini satma hakkına sahip bir alt bayi yada komisyoner haline gelebilirsiniz. Size bu süreci aşağıda adım adım anlatmaya çalıştık.

Nasıl Komisyonlu Satış Yapmaya Başlarım ?

Komisyonlu satış yapmaya başlamak için öncelikle sitemize üye olmalısınız. Üye olduktan sonra aşağıda ki başvuru formunu doldurarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Başvurunuz değerlendirilerek onaylanması durumunda size bilgi verilir ve satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Ürün Fotoğraflarını Nasıl Alacağım ?

 sitemizden dilediğiniz ürünümüzün fotoğrafını alarak satış ilanlarınızı satış yapacağınız mecralarda yayınlamaya başlayabilirsiniz.

 

ÖNEMLİ NOT: Yaptığınız satışları sitemiz üzerinden kendi üyeliğinize giriş yaparak vermelisiniz. Aksi taktirde bu satışlar komisyonunuza dahil edilemeyecektir.

KOMİSYONLU SATIŞ SİSTEMİ

- Sipariş Süreci

Üyeliğiniz tamamlandı, ürünleri de paylaştınız ve satış yaptınız. Şimdi sipariş aşamalarına geçebiliriz.

- Onaylanmış olan üyeliğinizle giriş yapın.

- Sipariş aldığınız ürünü/ürünleri sepete ekleyin.

- Sepete gidin.

- Sepetteki ürünleri kontrol ettikten sonra "Devam Et" butonuna tıklayın.

- Fatura adresi bölümünde "Adres Ekle" ye tıklayın ve müşterinizin (İsim, Soyisim, Telefon Numarası ve Adres) bilgilerini girip devam edin.

- Gönderim yapmak istediğiniz kargoyu seçip devam edin.

- "Ödeme Seçenekleri" bölümünde sizin için uygun olan ödeme seçeneğini seçerek "Siparişi Tamamla" butonuna tıklayın.

- Siparişiniz tamamlanmıştır.

Bundan sonra Kargo Gönderim süreci başlar.

 

Kargo Gönderimi

- Siparişiniz tarafımızca hazırlanıp belirttiğiniz kargo firması ile belirttiğiniz adrese gönderilir.

- 13:00'dan önce verilen siparişler aynı gün içerisinde kargoya verilir.

- Sipariş ve Kargo durumlarını, kargo takip numarasını ve diğer detayları Hesabım/Siparişlerim bölümünden kolayca takip edebilirsiniz.

- Kargo gönderildi.

NOT: Komisyonlu siparişlerde kargoların kendi ambalajları kullanılır ve adına hiçbir bir reklam, promosyon unsuru bulunmaz. Siparişini teslim alan müşteri yalnızca sizinle muhatap olur.

Hakediş

- Komisyon hakedişi, müşteriye teslim edilen kargolar için geçerlidir, siparişinizdeki toplam ürün bedeli üzerinden hesaplanır.

- Cari aydaki ürün satışlarınız hesaplanır ve bayiliğiniz oluşturulurken tercih ettiğiniz komisyon oranı ile hesaplama yapılır. Kargo ve kapıda ödeme tutarları hesaplamaya dahil değildir. (Örnek: 10.000 TL'lik satışınız varsa ve %20 kâr oranı ile çalışıyorsanız 2.000 TL ödeme alırsınız.)

- Teslim edilmeyip geri dönen kargoların geliş kargo maliyeti firmamız tarafından ödendiği için hakedişinizden 17 TL olarak düşülür. Bu yüzden kargolarınızın takibini yaparak, gönderi alıcı kargo şubesine ulaştığında müşterinizi bilgilendirmeniz çok önemlidir.

- Hesaplar ve ödemeler düzenli olarak her ayın 20'sinde yapılır. Hesaplar yapılırken bir önceki ayın 1’i ile 30’u arasındaki hareketleriniz baz alınır. Bunun sebebi ay içerisinde gönderilen kargoların durumlarının netleşmesini beklemektir, 15 gün koşulsuz iade kuralı gereği alacağınız kesinleştikten sonra ödemenizi yaparız.

- Hakedişi 50 TL'nin altında kalan bayilerimizin ödemeleri bir sonraki aya devreder. Toplam hakediş 50 TL ye ulaştığında ödeme yapılır. 

- 2 Ay boyunca satışı olmayan hesaplar kapatılır.

 Değişim / İade

- Değişimler için: Müşterinizin gönderdiği ürünler tarafımıza ulaştıktan sonra kontrolden geçer ve onaylanan değişimler için kupon tanımlanıp kupon kodu size bildirilir. Siz de bu kupon kodu ile müşterinize yeni siparişi oluşturursunuz, böylelikle değişim işlemi tamamlanır.

- İadeler için: Gelen ürünler kontrolden geçer ve onaylandıktan sonra müşterinizin değişim/iade kartında belirttiği hesap bilgilerine ücret iadesi firmamız tarafından yapılır.

- Değişimlerde geliş kargo ücreti firmamız tarafından karşılanır. Yeni sipariş giderken kargo bedeli olan 17 TL müşterinizden tahsil edilir.

- İadelerde ürün bedelinden 17 TL kargo ücreti kesilerek kalan tutar iade edilir.

UYARI:

- Farklı kargo firmalarıyla karşı ödemeli olarak gönderilen kargolar teslim alınmaz.

- Etiketi kopartılmış ve kullanılmış ürünlerde iade ve değişim yapılmaz.

Son Güncellenme: 19 Kasım 2022